На подрачјето на Бит Пазар денеска во 06.00 часот полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје ги лишиле од слобода К.Д.(18) од Кавадарци, ...
сите 7 | | | веќе видена

„Вчера во спортската сала Јасмин во Кавадарци, за време на одигрување и по завршување на првенствен ракометен натпревар помеѓу екипите на Тиквеш 2014 од ...
сите 6 | | | веќе видена