Денешниот мартовски ден во Македонија носи променливо облачно време со сончеви периоди. Претпладне во источните делови ќе има слаб локален дожд. Ќе дува ...
сите 6 | | | веќе видена

Различни, но подеднакво важни. Еднакви, различни, убави. Ова се само дел од пораките што денеска беа упатени од учениците и вработените во Земјоделско - ...
| | веќе видена

Приклучокот за модуларната болницата е изведен со напоен кабел од трафостаницата, сопственост на Клиничката болница Тетово. Нашето вештачење утврди дека се ...
сите 9 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје ја потврди осумгодишната казна затвор за тренерот по стрелаштво Благој Пешиќ од Кавадарци за обљуба на 13-годишно девојче за време на ...
| | веќе видена

Жител на Кавадарци пријавил во полиција дека некој неовластено трошел пари од неговата кредитна картичка, соопшти МВР. 2На 20.03.2023 во ОВР Кавадарци, ...
сите 4 | | | веќе видена

Директорката на градинката ,,Рада Поцева", Цанка Добринова појасни дека во настанот учествуваа децата од големите групи од пет до шест години.  - Возбудени и ...
сите 3 | | | веќе видена

 Еко акцијата беше на локалната самоуправа, земјоделско шумарското училиште ,,Ѓорче Петров"  и екологистите од ,,Еко - живот", во соработка со вработени во ...
сите 4 | | | веќе видена

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев имаше работен состанок со амбасадорот на Народна Република Кина, информираа денеска од кабинетот на градоначалникот. ...
сите 2 | | | веќе видена

За санација и рехабилитација на само три жешки еколошки точки, ОХИС, Лојане и Југохром, се потребни, грубо пресметано, над 300 милиони евра и ние како држава ...
| | веќе видена

Македонските винари пред неколку години проценија дека сопственото грозје може да го преработат во вино и да се обидат тој производ да го понудат на пазарот. ...
| | веќе видена

Општина Кавадарци во соработка со Министерството за транспорт и врски започна со изработка на документи со цел подобрување на безбедноста во сообраќајот, ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Северна Македонија на 2 април ќе се отворат седум избирачки места за бугарските избори, соопшти „БНР“. Според податоците објавени на веб-страницата на ...
сите 5 | | | веќе видена

next