Во Македонија денеска ќе биде сончево, студено и ветровито со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено во источните ...
сите 6 | | | веќе видена

Жителите од Долна Влашка Маала ја продолжија традицијата на капење во езерските води за празникот Богојавление-Водици. Годинава прославата пред ресторанот Тино ...
| | веќе видена

Секој ден од почетокот на годинава, жителите на Скопје дишеле загаден воздух. Ова го покажува анализата на Министерството за животна средина. Континуираната ...
| | веќе видена

Претседателот на Советот на Општина Кавадарци Ристо Сакалиев денеска се качи на магаре во кавадаречкото село Бегниште, на прославата на Василица со традицијата ...
сите 3 | | | веќе видена

Две генијални решенија можат да ја спасат Македонија од големите маки и страдања. Првото решение е владата да воведе строга цензура во сите медиуми и на сите ...
| | веќе видена

Новоизбраниот потпретседател на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски преку објава на својот официјален фејсбук профил им се обрати на сите ...
сите 6 | | | веќе видена

Протест против двојазичноста

(Масовно ширете - протест против двојазичноста) Повик на татковината, мајка Македонија ве вика! Браќа и сестри Македнци, во име на нашата мајка Македонија во ...
 • Assembly of the Republic of Macedonia, Skopje
 • 13:00:00 , 21 Јан, 2018 до 16:00:00 , 21 Јан, 2018
 • Тврдокорни
 • 441 доаѓаат, 1216 можеби
 • Фолтин за Водици во Охрид

  Оваа година, врвна забава за празникот Водици во Охрид Од 21 часот на Градскиот плоштад, во рамките на проектот „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ОХРИД“ - дојдете да ...
 • Охрид Центар / Плоштад, Ohrid
 • 21:00:00 , 19 Јан, 2018 до 23:59:00 , 19 Јан, 2018
 • Од 20 До 20 Сите Во Охрид
 • 120 доаѓаат, 402 можеби
 • Бесплатно предавање: Photo Manipulation со Даниел Давчев

  Сакаш да ја направиш твојата фотографија неверојатно добра? Сакаш да научиш или да го надоградиш твоето знаење? Тогаш си на вистинското место! Научи да ...


  На 19 Јануари