Груевски вечерва за тв Сител рече дека се сомнева дека изборите нема да биле фер и демократски организирани. -На наш кандидат му вперија оружје и го третираа ...
сите 2 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и натаму бара одговор за, како што тврдат, вперениот пиштол во кандидатот за градоначалник за Кавадарци. „МВР под ра к оводната палка н а СДС втор ...
сите 37 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за локална самоуправа донесе решение да ги запре одлуките за организирање општински референдуми за мигрантите на денот на локалните ...
сите 46 | | | веќе видена

Собраниската расправа за законот за употребата на јазиците е прекината до 22 часот. Претседателот на Собранието Талат Џафери даде пауза бидејќи, како што ...
сите 9 | | | веќе видена

Андон Лазаров од ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција изјави дека СДСМ и Заев на Кавадарци им го нудат истиот кандидат за градоначалник, Бетиан Китев, кој ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство до Бирото за судски вештачења, достави 13.580 барања за проценка на штетите од неповолните климатски ...
сите 27 | | | веќе видена

Четврти ден по ред нема чад од оџакот на фабриката „Фени“ во Кавадарци, но никој не се радува на почистата животна средина во градот. Кавадарчани живеат во ...
сите 74 | | | веќе видена

СДСМ со своето делување ги поттикнува и активирањата на повеќе ризии и закани, како врз личната и јaвната, така и врз националната безбедност. Тие се многу на ...
сите 2 | | | веќе видена

Изборниот закон ги дискриминира, ги нема во советничките листи а во програмите на политичките партии се спомнуваат многу малку. Со нив се манипулира а нивните ...
| | веќе видена

Concert: Birth of the Cool

9 музичари, вторник, 9 вечер! Кирил Кузманов- сакс, Трајче Велков- труба, Иван Иванов- сакс, Сашко Николовски- тромбон, Горан Јанев - Маче - хорна, Александар ...
 • Public Room, Skopje
 • 21:00:00 , 26 Сеп, 2017 до 00:00:00 , 27 Сеп, 2017
 • Public Room
 • 53 доаѓаат, 190 можеби
 • Клеопатра - Балетски Спектакл / Cleopatra Ballet

  КЛЕОПАТРА - Балетски спектакл 27.09.20017 во 20.00 часот во МОБ Билетите се пуштени во продажба на билетарница на МОБ 02/3118451, ЈУГОТОН ГТЦ 1-кат, и онлајн ...

  Global HR Summit Skopje

  P World и kariera.mk Со задоволство Ве покануваат на Global HR Summit Skopje на 29ти септември во Скопје. Станете дел од најголемиот настан за човечки ...
 • Skopje, Macedonia
 • 09:00:00 , 29 Сеп, 2017 до 17:00:00 , 29 Сеп, 2017
 • купете билети овде
 • P World
 • 48 доаѓаат, 209 можеби
 • Reborn роденден: Музеј Дебар Маало

  Ти ветивме забава - еве ја. По повод нашиот втор роденден ги отвораме портите на едно-дневниот „музеј“, единствениот во кој нема потреба да глумиш замислено и ...
 • Дебар Маало, Skopje
 • 18:00:00 , 30 Сеп, 2017 до 01:00:00 , 01 Окт, 2017
 • Reborn
 • 143 доаѓаат, 237 можеби
 • Business Run 2017

  BUSINESS RUN 2017 Team Building Relay 4 x 2KM | Тим-билдинг штафета 4 х 2КМ :: Инфо за трката Опис: Штафетна трка во трчање 4 х 2000 метри за компаниски ...
 • Skopje
 • 10:00:00 , 01 Окт, 2017 до 12:00:00 , 01 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • Прв до врв
 • 128 доаѓаат, 387 можеби


 • На 25 Септември