Бројот на новозаразени лица од Ковид -19 падна под 10 отсто. Според последниот здравствен билтен на Министерството за здравство, во последните 24 часа од ...
сите 11 | | | веќе видена

ПО ПОВОД ИЛИНДЕН ПОЛИТИЧАРИТЕ УПАТИЈА ПОРАКИ ЗА СПЛОТЕНОСТ Премиерот Оливер Спасовски денеска од прославата на Илинден во Скопје, изјави дека се слави Денот на ...
| | веќе видена

НОВИ 102 ПОЗИТИВНИ И 5 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство ја објави статистиката за денеска во однос на корона вирусот во Македонија. ...
| | веќе видена

Во вторник на конститутивната седница на Собранието лидерите на СДСМ и ДУИ Зоран Заев и Али Ахмети ќе се видат, но дали ќе седнат на маса за да се договорат за ...
сите 3 | | | веќе видена

Зоран ЈОВАНЧЕВ, ОК ВМРО-ДПМНЕ, Кавадарци: „ВМРО ДПМНЕ е историја, континуитет и концепт. Ние сме генерација на политичари кои ја имаме честа но и одговорноста ...
сите 4 | | | веќе видена

Вирусот КОВИД-19 е потврден кај уште 128 луѓе од направени 1025 тестирања во 24 часа. Вкупниот број дијагностицирани од почетокот на епидемијата со нив ...
сите 15 | | | веќе видена

Шестмина починати и 128 новозаразени од коронавирусот во изминатото деноноќие. Најмногу од инфицираните се од Скопје- 52. Двоцифрена е бројката и во Штип, ...
| | веќе видена

ВЛАДАТА ГИ ОБЈАВИ ФИРМИТЕ КОИ ЗЕМАЛЕ СУБВЕНЦИИ, А НЕ ИСПЛАТИЛЕ ПЛАТИ Владата ја објави листата на фирми кои зеле државна помош, а не им исплатиле плати на ...
| | веќе видена

Кавадарци ќе гради зелен затворен пазар со паркинг простор. Денеска кавадаречкиот совет во рамки на 43-та седница даде зелено светло за задолжување на ...
| | веќе видена

Подобар одговор на предизвикот со вирусот КОВИД-19 треба да овозможи предлог проект за подобрување и надградување на здравствената инфраструктура за брз ...
сите 9 | | | веќе видена

Од денеска започна асфалтирањето на патот од месноста Ладно долче до селото Крњево, кавадаречко.– Поради овие градежни активности, патниот правец ќе биде ...
| | веќе видена

Петнаесет години затвор доби кавадарчанец за кривични дела „посредување при вршење проституција“ и „овозможување на употреба наркотични дроги”, спрема дете – ...
сите 10 | | | веќе видена

next