Воведуваме мерки за поддршка во земјоделството, со кои ги задржуваме младите во земјава, рече вечерва министерот за земјоделство Љупчо Николовски на трибина во ...
сите 4 | | | веќе видена

Триесет територијални единици во Македонија поседуваат 220 возила за противпожарни возила чија просечна возраст е 27 години, покажува анализата на Центарот за ...
сите 9 | | | веќе видена

Американскиот амбасадор Џес Бејли пред неговото отповикување, односно завршување на дипломатскиот мандат како амбасадор на САД во Македонија и, како што самиот ...
сите 4 | | | веќе видена

Владејачката СДСМ се уште тактизира со одлуката за предвремени парламентарни избори кои ги бара опозциската ВМРО-ДПМНЕ. Иако премиерот Зоран Заев јкажа дека ...
| | веќе видена

Јавните комунални претпријатија имаат проблеми, а АДКОМ како нивно здружение ги застапува интересите на своите членки пред централната власт, со цел ...
сите 6 | | | веќе видена

Во Полициската станица, тресетичетири годишниот К.Ѓ. од Кавадарци пријавил дека во текот на вчерашниот ден на улица „Браќа Хаџи – Тефови“ во Кавадарци бил ...
сите 5 | | | веќе видена

Симболично закројување на винови лози беше реализирано денеска на лозјето на фамилијата Спанџови во атарот на кавадаречкото село Бегниште, а во организација на ...
сите 9 | | | веќе видена

Гости во отвореното Студио 1 со Јана Јосифоска беа Александар Цицимов, претседател на карневалскиот одбор, Ѓорги Пелтековски, претседател на FECC Makedonia ...
сите 7 | | | веќе видена

На денешн ден - 14 февруари 14 февруари 2019 869.- Во Рим умрел Константин, познат под името Кирил Солунски, еден од творците на првата словенска азбука. Тој ...
сите 2 | | | веќе видена

Минатата недела во рамките на VI Регионален самит на претприемачи од Централна и Југоисточна Европа Европа (РСП) „300 БЕСТ“, Друштвото за управување со ...
сите 2 | | | веќе видена

Еден ден пред распишувањето на претседателските избори, судскиот совет објави оглас за избор на претседатели во речиси половина од Основните судови, дознава „ ...
| | веќе видена

Газдите на приватните компании во Македонија постојано бараат работници, но тешко го одврзуваат ќесето за да ги платат. Прегледот на активните огласи за ...
| | веќе видена

next