Од денеска целосно се укина полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 10 | | | веќе видена

Физички напади во казино и на улица, во полиција пријавиле демиркапиец и кавадарчанец. За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. ...
| | веќе видена

Време зa читање: 3 минути “Се прашуваме ние, а и веројатно многумина кои го пратат овој случај, дали сето ова произлегува од нечие неделување или од високата ...
сите 12 | | | веќе видена

16-от јунски ден во Maкедонија носи сончево и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ...
сите 3 | | | веќе видена

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега бројот на лица кои изразиле желба ...
сите 77 | | | веќе видена

Во последните 24 часа од направени 2887 тестови, регистрирани се нови 4 случаи на коронавирус во Македонија, дознава Курир. Исто така, не се регистрирани нови ...
сите 243 | | | веќе видена

Веројатно нема Македонец кој не ја слушнал „Ми заплакало селото Ваташа“, песна која е посветена на крвавиот настан што се случил на денешен ден, 16 јуни во ...
сите 4 | | | веќе видена

Многу работи во нашата земја може да бидат клучни за донесување одлука да не се остане на своето огниште и да се замине во туѓина, пред сè од бирократски ...
| | веќе видена

Со бурни аплаузи и желба за точка повеќе, велешани ги испратија солистите, хорот и оркестарот на ансамблот „Танец“ од сцената на Центарот за култура „Јордан ...
сите 2 | | | веќе видена

Бројот на заразени со ковид 19 се намалува секојдневно.Денеска се регистрирани нови 20 слуачи. Според податоците на министерството за здравство регистрирани се ...
сите 4 | | | веќе видена

Македонско кредитно биро започна соработка со Силк роуд банка АД Скопје за шалтерска продажба на сопствен извештај за физички и сопствен извештај за правни ...
сите 4 | | | веќе видена

Богат француски производител на вино дошол во некое кафанче во Кавадарци и ставил 5000 евра на масата и рекол: – Кој може на екс да испие 5 литри вино ќе ги ...
| | веќе видена

Политичкиот аналитичар Ненад Јовановиќ, во два статуси, ги коментирал информациите од САД, за ставање на црна листа на сите оние кои се против Преспанскиот и ...
| | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ...
сите 2 | | | веќе видена

next