Со премиерата на претставата „Госпоѓицата Јулија“ работена според текст на Аугуст Стринберг, а во режија на Микица Илова, на театарот при домот на културата ...
| | веќе видена

Почна сезоната на загаден воздух. Вечерва најзагаден воздухот е во Скопје каде мерната станица во населбата 11 Октомври бележи 101 ПМ 10 честички на метар ...
| | веќе видена

За политичарите во кампањата за локалните избори како да не постои Ковид-19. И покрај тоа што на сила и понатаму се мерките за задолжително носење на заштитна ...
| | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за правда Бојан Маричиќ и претседателот на Основниот суд во Кавадарци, Лазар Нанев, денеска одржаа заедничка ...
| | веќе видена

Амбасадорите на Сојузна Република Германија во земјите од регионот предводени од Анке Холштајн, амбасадор на Германија во земјава како дел од агендата во рамки ...
сите 10 | | | веќе видена

Мартин Мирчевски и во 10. коло од Првата македонската фудбалска лига е херојот на Академија Пандев, со два гола носејќи пресврт-триумф за „пандевци“ на дербито ...
сите 23 | | | веќе видена

Со донација на прехранбени производи за социјално загрозени семејства во текот на Меѓународната недела за борба против гладот, Макстил ја одбележа 24 ...
сите 4 | | | веќе видена

Оваа недела, во рамки на едукативната и информативна кампања „Ти си на ред! Излези, гласај!“, караванот на Државна изборна комисија ги посети градовите Штип, ...
сите 3 | | | веќе видена

Во само неколку дена Шкупи и Тиквеш повторно ќе ги одмерат силите. Во саботата беше 0:1 за гостите од Чаир, а утре Шкупи ќе биде домаќин, но во Купот на ...
сите 3 | | | веќе видена

Неофицијално, согласно информациите на партијата ВМРО-ДПМНЕ, тие извојуваа победа во првиот круг во трката за градоначалник во следниве општини: Кавадарци, ...
| | веќе видена

Во текот на организирањето и спроведувањето на локалните избори заклучно со првиот круг на гласање одржан на 17 октомври 2021 година, пристигнаа голем број ...
сите 35 | | | веќе видена

Поставените проекции како цел од страна на Левица, полека се остваруваат, изјави вечерва лидерот на ова политичка партија, Димитар Апасиев. За разлика од ...
сите 5 | | | веќе видена

Конзорциумот составен од компаниите Дрекслмаер, Еуроникел Индустри, ИГМ треjд и средното општинско училиште „Киро Спанџов -Брко” – Кавадарци, добија грант за ...
сите 2 | | | веќе видена

Проблемите со уредите за биометриска идентификација доминираат во извештаите на набљудувачите од терен за периодот од 9 до 11 часот, соопшти Џабир Дерала од ...
| | веќе видена

next