ЗАЕВ ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ГО СЛУШААТ ГЛАСОТ НА НАРОДОТ Maкедонскиот премиер Зоран Заев денеска изјави дека добиле „жолт“ картон од граѓаните и дека СДСМ се менува од ...
| | веќе видена

Првиот круг од локалните избори ВМРО-ДПМНЕ го заврши во вкупно 22 избрани градоначалници. Пет од нив се во големи скопски општини. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за ...
сите 2 | | | веќе видена

Ова е триумф на тие што гласаа и не гласаа, триумф на хероите и на тие што заслужуваат заедничка иднина. Денеска трешти гласот на промените. Вие сте сила на ...
сите 2 | | | веќе видена

ЕДЕН ЧЛЕН СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД КОМИСИЈАТА ЗА ИСТОРИСКИ ПРАШАЊА Во последно време имаше отворени обиди за политичко влијание врз работата на Комисијата што кулминираше ...
сите 2 | | | веќе видена

Американската дипломатија и бугарските партнери во ЕУ манифестираат двојни стандарди кон Бугарија, но таа нема да го смени својот став во билатералните односи ...
сите 11 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи досега нема регистрирано посериозни нарушувања на јавниот ред и мир во текот на гласањето, кое, генерално, се одвива мирно, ...
сите 15 | | | веќе видена

ЗАЕВ СО СМС ДО ЧЛЕНСТВОТО ПОВИКАЛ НА ОБЕДИНУВАЊЕ Meдиумите објавуваат СМС порака за која тврдат дека премиерот Зоран Заев ја пратил до сопартијците и повикува ...
сите 2 | | | веќе видена

Државната изборна комисија ги објави конечните резултатите од 32 општини во земјава. Гласовите во останатите општини се уште се пребројуваат. ВМРО-ДПМНЕ победи ...
сите 141 | | | веќе видена

Цел ден по изборите, па и со невообичаената бавност во објавувањето на официјалните податоци од страна на ДИК, вечерните, неделни постизборни трендови на ...
сите 2 | | | веќе видена

Почна сезоната на загаден воздух. Вечерва најзагаден воздухот е во Скопје каде мерната станица во населбата 11 Октомври бележи 101 ПМ 10 честички на метар ...
| | веќе видена

next