Јавното обвинителство досега поднесе кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста COVID-19. ...
сите 10 | | | веќе видена

Полициско возило се судрило со уште две други возила на патот Кавадарци- Неготино, при што биле повредени двајца полицајци. „Вчера во 06.55 часот на патниот ...
| | веќе видена

Кавадарчанецот кој синоќа скршил нога бегајќи од полицијата за време на полициски час завршил на Клиниката за трауматологија во Скопје. Оваа информација за МИА ...
сите 21 | | | веќе видена

Со вкупно осум од 30 лица кои досега починаа од Ковид-19 во Македонија Куманово е град кој досега има најмногу жртви од коронавирусот кај нас. Вчера јавноста ...
сите 81 | | | веќе видена

Пожар изби попладнево во спрат од двокатна куќа на улицата ,,Вардарска” во Кавадарци. За среќа, повредени нема, а среќна околност е и тоа што пламените јазици ...
сите 13 | | | веќе видена