Вчера на улица „2“ во селото Визбегово се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.Х. (26) од ...
сите 18 | | | веќе видена

Македонската полиција спроведе акциска контрола на возачи во Тетово, Штип, Струмица и Велес, при што се констатирани еден куп прекршоци поради неприлагодена ...
сите 3 | | | веќе видена