Кавадаречката фудаблска гордост Тиквеш изминатиов викенд беше дел од интернационален турнир во Англија, натпреварување кое послужи како добра проверка на ...
| | веќе видена

Оливер Николоски, еден од сопствениците на ресторанот „Ла страда“ негира дека од неговиот ресторан вчера биле избркани македонскиот репрезентативец Езѓан ...
сите 9 | | | веќе видена

По разделбата со Стојанче Велинов и Филип Трајановски, пред европските настапи Академија Пандев ја заврши соработката и со поранешните македонски ...
| | веќе видена