Пелистер ремизираше без голови на последниот контролен дуел пред стартот на прволигашката сезона следниот викенд. Битолчани одиграа квалитетен дуел, но на ...
| | веќе видена

СВР Велес поднесе кривична пријава против М.С.(59) од с.Бузалково, велешко, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз ...
сите 2 | | | веќе видена