Со преку 40 учесници од 9 до 55 години, со примена на заштитни мерки, денеска во Крушево на Крушевското езеро се одржа првиот пливачки маратон, насловен „Тоше ...
сите 2 | | | веќе видена

Досегашниот играч на Академија Пандев, Ристе Темелков се врати во својот матичен клуб Тиквеш. Играчот за врска летово реши да ги промени клупските бои и да го ...
| | веќе видена