Пелистер им се врати на победите во Првата кошаркарска лига откако во натпреварот на 18. коло славеше против Еуро Никел со 92-74. Битолчани беа на врвот на ...
сите 3 | | | веќе видена

Во насока на засилена промоција на фудбалската игра на домашната сцена, ЕКИПА со избор на најдобрите од секоја рунда натпревари од ПМФЛ. Покрај тимот на колото ...
сите 13 | | | веќе видена