Ракометарите на Алкалоид издвојуваа тешка победа над Тиквеш од 26:25 во последната средба од второто коло во плејофот во Суперлигата. Гостите од Кавадарци се ...
сите 2 | | | веќе видена

По пауза од 15 години, кошаркарскиот клуб Пелистер ќе биде учесник во големото финале на Купот на Македонија, откако вечерва го совладаа кавадаречки Еуро Никел ...
сите 14 | | | веќе видена