Фудбалер од ФК „Брера“ од Струмица нападна играч на ГФК „Тиквеш 1930“ од Кавадарци, по вчерашнниот натпревар од 26. коло во Првата македонска фудбалска лига. ...
сите 9 | | | прочитана: 615 | веќе видена

Екипата на Шкупи победи против Македонија ЃП со 3-1 во 27. коло од Првата македонска фудбалска лига, по што се израмни на врвот со Струга ТЛ пред утрешниот ...
сите 7 | | | веќе видена