Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски тврди дека партијата има 50 илјади гласови повеќе од СДСМ за советничките листи. Тој посочи дека залудни биле ...
сите 141 | | | прочитана: 41037 | веќе видена

ЗАЕВ ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ГО СЛУШААТ ГЛАСОТ НА НАРОДОТ Maкедонскиот премиер Зоран Заев денеска изјави дека добиле „жолт“ картон од граѓаните и дека СДСМ се менува од ...
| | прочитана: 13473 | веќе видена

Ова е триумф на тие што гласаа и не гласаа, триумф на хероите и на тие што заслужуваат заедничка иднина. Денеска трешти гласот на промените. Вие сте сила на ...
сите 2 | | | прочитана: 8324 | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа биле направени 3.209 тестирањe, а ...
сите 244 | | | прочитана: 7674 | веќе видена

Цел ден по изборите, па и со невообичаената бавност во објавувањето на официјалните податоци од страна на ДИК, вечерните, неделни постизборни трендови на ...
сите 2 | | | прочитана: 6954 | веќе видена

ЗАЕВ СО СМС ДО ЧЛЕНСТВОТО ПОВИКАЛ НА ОБЕДИНУВАЊЕ Meдиумите објавуваат СМС порака за која тврдат дека премиерот Зоран Заев ја пратил до сопартијците и повикува ...
сите 2 | | | прочитана: 6652 | веќе видена

До сега Министерството за внатрешни работи нема регистрирано посериозни нарушувања на јавниот ред и мир во текот на гласањето, кое, генерално, се одвива мирно, ...
сите 15 | | | прочитана: 4020 | веќе видена

На 16.10.2021 во 09.15 часот од полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Гази Баба бил лишен од слобода малолетник од Кавадарци, со престој во ...
| | прочитана: 3152 | веќе видена

Американската дипломатија и бугарските партнери во ЕУ манифестираат двојни стандарди кон Бугарија, но таа нема да го смени својот став во билатералните односи ...
сите 11 | | | прочитана: 2559 | веќе видена

Во текот на организирањето и спроведувањето на локалните избори заклучно со првиот круг на гласање одржан на 17 октомври 2021 година, пристигнаа голем број ...
сите 35 | | | прочитана: 2557 | веќе видена

Предизборната кампања покажува дека фокусот на идните градоначалници е загревање на домовите со уреди што работат исклучиво на струја, што на краток рок е ...
| | прочитана: 2510 | веќе видена

На локалните избори завчера имаше 60.753 неважечки ливчиња, што е за една третина повеќе од локалните избори во 2017 година, кога имаше 45.551 неважечки ...
сите 20 | | | прочитана: 2466 | веќе видена

Првиот круг од локалните избори ВМРО-ДПМНЕ го заврши во вкупно 22 избрани градоначалници. Пет од нив се во големи скопски општини. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за ...
сите 2 | | | прочитана: 2173 | веќе видена

Поставените проекции како цел од страна на Левица, полека се остваруваат, изјави вечерва лидерот на ова политичка партија, Димитар Апасиев. За разлика од ...
сите 5 | | | прочитана: 583 | веќе видена

Продолжува скринингот за Ковид-19 во средните училишта во земјата. Резултатите вчера покажаа дека шеесет и осумте тестирани ученици од средното училише „Зеф ...
сите 7 | | | прочитана: 540 | веќе видена

next