Шесте лица уапсени во акцијата во која беше запленета дрога во вредност од 800 илјади евра денеска ќе бидат изведени пред судија на претходна постапка во ...
сите 41 | | | прочитана: 13704 | веќе видена

СПАСОВСКИ ДАДЕ ДЕТАЛИ ЗА СЛУЧАЈОТ „МАФИЈА“ Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски вечерва на прес - конференција информираше дека е сузбиена група ...
| | прочитана: 12957 | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
| | прочитана: 12793 | веќе видена

По барање на Јавното обвинителство определен е триесетдневен притвор за шетмината уапсени во заедничката акција на МВР и американската служба за борба против ...
сите 2 | | | прочитана: 11654 | веќе видена

Вкупно 1735 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот се лекуваат на инфективните оддели во Скопје и во болниците во другите градови. Има околу 340 ...
сите 127 | | | прочитана: 8596 | веќе видена

МЛАДИ ЛУЃЕ РАЗВИВААТ ТЕШКА КЛИНИЧКА СЛИКА Во Клиничката болница во Битола почина 19-годишна девојка која била суспектна на Ковид-19, а директорката д-р. ...
| | прочитана: 2396 | веќе видена

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 29 март до 04 април 2021, тестирани биле вкупно 26.142 материјали во лабораториите во ...
сите 25 | | | прочитана: 1514 | веќе видена

Владиката Агатангел и Митрополит Петар, речиси три недели се заболени со коронавирус и се хоспитализирани во „Систина“. Минатата година и двајцата ги повикуваа ...
сите 2 | | | прочитана: 956 | веќе видена

Четириесет и едногодишен маж е обвинет за силување на две деца во куќа во Росоман. Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе обвинение за полов напад врз ...
сите 16 | | | прочитана: 761 | веќе видена

Светски тренд, особено изразен со ковид пандемијата и ограничените мерки за патување и движење, е дигитализација на културата и уметноста. Компанијата Vr-port ...
сите 2 | | | прочитана: 628 | веќе видена

Многумина во овие времиња на ограничувања и претпазливост научија повторно да уживаат во тоа што го имаме во најголемо изобилство во Македонија. Во ...
| | прочитана: 508 | веќе видена

Тиквеш триумфираше со 30-27 над Голден Арт КЛ7 во рамките од плејаутот од ракометниот шампионат, со што кавадарчани си ги зголемија шансите за опстанок во ...
сите 5 | | | прочитана: 380 | веќе видена

По речиси четиричасовна попладневна расправа 30. собраниска седница, на која се расправаше за дополнување и изменување на предлог закони по скратена постапка, ...
сите 3 | | | прочитана: 238 | веќе видена

next