Ова е последен момент кога можеме да си ја вратиме гордоста, со вистинскиот избор на претстојните избори. Вообичаено е во демократијата, кога се легитимираме ...
сите 9 | | | веќе видена

Во својот говор Професорката Силјановска Давкова се осврна на повеќе теми: Еден ден ќе не прашаат децата што сторивте за Македонија Малку народи можат да се ...
сите 4 | | | веќе видена

Носителот во изборна единица 4, Д-р Венко Филипче денес во Кавадарци се сретна со голем број граѓани. Разговараше со пензионерите, дијабетичарите и ...
сите 16 | | | веќе видена

Ќе го победиме Мицкоски во првиот круг, ќе нема потреба од втор круг, порача вечерва на митинг во Кавадарци претседателскиот кандидат Стево Пендаровски ...
сите 4 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на СДСМ, Даниела Колева, кратко го искоментира денешниот протест на Самостојниот синдикат за здравство, фармација и социјална заштита ...
| | веќе видена

Направивме многу крупни работи во периодот од мојот петгодишен мандат. Секако најкрупната беше влезот во НАТО алијансата. Малата Македонија со 1,8 милиони луѓе ...
| | веќе видена

Социјалистичката партија на Македонија ги оценува настапите на кандидатот за претседател Стево Пендаровски во тековната кампања како зајадливи, некреативни и ...
сите 5 | | | веќе видена

Актуелниот претседател Стево Пендаровски кој денеска ја продолжи кампањата за втор претседателски мандат во Градско, на својот Фејсбук профил објави како ги ...
| | веќе видена

Тој нагласи дека така не се однесувал ниту како министер, ниту како градоначалник, ниту, како што истакна, тоа ќе го прави како претседател.„Напротив, сум се ...
| | веќе видена

Како дел од неодамна отворената мултимедијална изложба во резиденцијата на ЕУ посветена на состојбите со менталното здравје, насловена како „Одејќи по тенки ...
| | веќе видена