Време зa читање: 3 минути Компанијата во која има најголема просечна плата не е од ИТ-индустријата, а и не произведува ништо. Тоа е приватно претпријатије за ...
сите 2 | | | веќе видена

Германските амбасадори од регионот ја посетија фабриката Дрекслмајер во Кавадарци. Дипломатите беа дочекани од менаџментот на Дрекслмајер и заедно направија ...
сите 10 | | | веќе видена