Триесет крвни единици се обезбедени во денешната доброволна крводарителска акција во винарската визба „Тиквеш" Кавадарци, реализирана од Институтот за ...
| | веќе видена

Се одржа третото издание на фестивалот на традиционална музика „СРМА“ во Кавадарци Во предвечерието на празникот Св. Трифун, на 13 февруари, во домот на ...
| | веќе видена

За харизматичната млада девојка Марија Сакалиева од Кавадарци велат дека е најдобрата македонска инфлуенсерка на интернет апликацијата Тик Ток. Снимајќи ...
сите 2 | | | веќе видена

Дваесет инвестициски проекти се доставени на Јавниот повик за техничка помош за развој на добавувачи на ТИРЗ наменет за македонски компании, информираат од ...
сите 7 | | | веќе видена

Во чест на празникот Св. Трифун синоќа во Музеј – галеријата во Кавадарци беше отворена несекојдневна изложба на дела од 28 уметници од цела Македонија кои се ...
| | веќе видена