Вакцината за Ковид-19 во државава се очекува да пристигне на почетокот на следната година, нема да биде задолжителна, а ќе биде бесплатна за сите граѓани. ...
сите 20 | | | прочитана: 3466 | веќе видена

Зад неа од соседството на три места подолу е БИХ со 833 починати и Црна Гора на шеснаестото место со 802. Вчера министерството за здравство информираше дека се ...
| | прочитана: 214 | веќе видена