Предизборната кампања покажува дека фокусот на идните градоначалници е загревање на домовите со уреди што работат исклучиво на струја, што на краток рок е ...
| | прочитана: 2510 | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Компанијата во која има најголема просечна плата не е од ИТ-индустријата, а и не произведува ништо. Тоа е приватно претпријатије за ...
сите 2 | | | прочитана: 223 | веќе видена

Германските амбасадори од регионот ја посетија фабриката Дрекслмајер во Кавадарци. Дипломатите беа дочекани од менаџментот на Дрекслмајер и заедно направија ...
сите 10 | | | веќе видена