РУСИЈА ЈА ПРОТЕРА МАКЕДОНСКАТА В.Д. АМБАСАДОРКА Русија прогласи еден вработен во Амбасадата на Северна Македонија во Москва за персона нон грата. Веста ја ...
| | прочитана: 13839 | веќе видена

Од денеска целосно се укина полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 10 | | | прочитана: 10796 | веќе видена

Во последните 24 часа од направени 2887 тестови, регистрирани се нови 4 случаи на коронавирус во Македонија, дознава Курир. Исто така, не се регистрирани нови ...
сите 243 | | | прочитана: 10389 | веќе видена

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега бројот на лица кои изразиле желба ...
сите 81 | | | прочитана: 10028 | веќе видена

СРЕДБАТА НА ИСТОРИЧАРИТЕ ЗАВРШИ БЕЗ НАПРЕДОК Постојат писма каде што Делчев се чувствува како Бугарин, но има и писма каде се изjaснува како Македонец, изјави ...
| | прочитана: 7167 | веќе видена

Денеска продолжија блокадите кои ги организира ВМРО-ДПМНЕ во Скопје и 11 градови низ Македонија заради тајните преговори на Владата на Заев со Бугарија и ...
сите 32 | | | прочитана: 6562 | веќе видена

Радовишанец бил тешко повреден при градежни работи на објект во Кавадарци. За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Несреќата при ...
сите 10 | | | прочитана: 4750 | веќе видена

Физички напади во казино и на улица, во полиција пријавиле демиркапиец и кавадарчанец. За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. ...
| | прочитана: 2517 | веќе видена

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги отпочна постапка за одземање на лиценци на трговците на големо РКМ ДООЕЛ Скопје, Супертрејд ДООЕЛ увоз-извоз ...
сите 46 | | | прочитана: 1622 | веќе видена

16-от јунски ден во Maкедонија носи сончево и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ...
сите 3 | | | прочитана: 1118 | веќе видена

Со бурни аплаузи и желба за точка повеќе, велешани ги испратија солистите, хорот и оркестарот на ансамблот „Танец“ од сцената на Центарот за култура „Јордан ...
сите 2 | | | прочитана: 439 | веќе видена

Време зa читање: 3 минути “Се прашуваме ние, а и веројатно многумина кои го пратат овој случај, дали сето ова произлегува од нечие неделување или од високата ...
сите 12 | | | прочитана: 263 | веќе видена

Во соработка помеѓу Општина Кавадарци и Јадро – Асоцијација на независната културна сцена, во текот на 2020 година почна да работи Културно-социјалниот простор ...
| | прочитана: 235 | веќе видена

На 16 Јуни