ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
| | веќе видена

Владата ќе започне да ги преиспитува наводите на привремениот министер за внатрешни работи Агим Нухиу, кој утринава на својот фејсбук профил се пофали дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Нови 75 случаи позитивни на коронавирусот вчера беа регистрирани од направени 830 тестирања. Во претходното деноноќие беа регистрирани и пет смртни случаи, а ...
сите 9 | | | веќе видена

Коронавирусот во Тиквешијата зема замав и секојдневно се регистирираат нови позитивни пациенти во изминатите три недели. Денес, до овој момент во Кавадарци се ...
сите 7 | | | веќе видена

Денес во Македонија времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 ...
сите 9 | | | веќе видена

Младиот македонски актер од Театар Комедија, Жарко Димоски, реши официјално да заплива во брачните води со неговата свршеница, а сега сопруга Андреа Јосифова. ...
| | веќе видена

Сметката на Радио Кавадарци е блокирана со извршно решение во износ од приближно 10.000 евра од страна на АД за стопанисување со станбен простор и со деловен ...
сите 3 | | | веќе видена

Последните пет дена бројот на заразени од Ковид-19 во државата не надмина 10 проценти од направените тестови. Во некои денови од неделата стапката на ...
сите 21 | | | веќе видена

На 11 Август