Гигантот ФЕНИ Кавадарци од кој егзистираат илјадници семејства во Тиквешијата и е еден од главните двигатели на македонската економија е пред целосен колапс. ...
сите 6 | | | веќе видена

Во подрачната единица на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство во Кавадарци, денеска започна распределбата на картичките за зелена нафта ...
сите 4 | | | веќе видена

Утревечер (сабота), со почеток во 21 часот, во МКЦ ќе се одржи 12то издание на ПМГ Рекордингс фестивал со наслов „Градот ме тера да пеам“. Со квалитетна ...
сите 5 | | | веќе видена

Бизнис секторот и Владата денеска на седницата на Економскиот совет се договорија до крајот на оваа недела, или најдоцна до идната среда, да бидат донесени ...
сите 17 | | | веќе видена

Европската политичка заедница не е никаква замена за процесот на проширување, ниту за пристапниот процес на вашата земја. Вашиот пат кон ЕУ е веќе многу јасен, ...
сите 5 | | | веќе видена

Митко Јанчев – личност на Југоисточна Европа во областа на економијата и европеизацијата на Балканот за 2022 година.Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев ...
сите 2 | | | веќе видена

Советот на јавните обвинители на Република Северна Македонија објави оглас за избор на обвинители во повеќе обвинителства како и Основен јавен обвинител на ...
сите 34 | | | веќе видена

За прв пат после девет години, Владата одлучува да утврди две нови компании како компании од посебно значење за државата за работа во кризна состојба. Станува ...
| | веќе видена

– Во пожар целосно изгорела плевна во кавадаречкото село Бошава. Сточарско семејство останало без простор за кравите. Како што велат жители на селото за МИА, ...
сите 2 | | | веќе видена

На 7 Октомври