Многу често СДС сака на некој на својата неспособност да ја прикрие со ширење на лаги дека ВМРО-ДПМНЕ нема направено ништо за енергетиката и затоа сакам да ...
сите 7 | | | веќе видена

Како дел од караванот „Рамо до рамо до победа“ денеска меѓу граѓаните на Струмица беа Љупчо Николовски и портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска. Пред ...
сите 16 | | | веќе видена

Ретроспективна изложба за 40-годишниот опус на уметникот Владимир Темков ќе се отвори вечерв во 20 часот во Чифте амам, објект на Националната галерија на ...
сите 7 | | | веќе видена

На Градскиот плоштад во Кавадарци, во рамки на акцијата „Ова е Македонија за сите“, во тек е трибина на ВМРО-ДПМНЕ на тема „Политики за развој енергетскиот ...
сите 3 | | | веќе видена

Со големата победа во Кавадарци во баражот за влез во ПМФЛ Вардар ја спушти завесата на турбулентната сезона 2022/23, една од најтешките во историјата на ...
| | веќе видена

Хаварија на сифонот на левиот магистрален канал на системот Макарија, од кој се наводнуваат земјоделски површини во Росоманско, се случи во текот на денешниот ...
сите 4 | | | веќе видена

Секое лето има пријави за запалени стрништа кои се опасност за појава на пожари на поголеми површини и овој потег им штети и на земјоделците. Се загадува ...
| | веќе видена

Неколку улици од Скопје утрово се затворени за сообраќај, а причината се вежбите на Амбасадата на САД во координација со МВР. Скопјани, и онака, револтирани ...
| | веќе видена

На 31 Мај