Во процедура во Собрание на Република Македонија е разгледување на ребалансот на Буџетот за 2017 година, должиме јасна и концентрирана порака спрема јавноста ...
сите 4 | | | прочитана: 19650 | веќе видена

Управата за јавни приходи ( УЈП ) организира обуки за готовински плаќања, оданочување со ДДВ и пријавување на приходи од имот и имотни права. Овие еднодневни ...
| | веќе видена

Чиј проект е градскиот затворен пазар и кој колку направил за град Кавадарци е темата на која два дена се препукуваат власта и опозицијата во градот. И додека ...
сите 5 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија на вчерашната седница ја разгледа и усвои Информацијата за потпишување Меморандум за разбирање помеѓу Министерството за ...
сите 12 | | | прочитана: 170 | веќе видена

58 позитивни и сомнителни случаи од вкупно 2315 прегледи од септември лани кога беше ставен во функција биле регистрирани со мамографот во Општа болница ...
| | веќе видена

Априлскиот студ и мраз годинава за сто проценти го уништи родот кај 110 земјоделци од Крива Паланка и Ранковце. Комисијата изминатиов период беше на терен и ...
| | прочитана: 174 | веќе видена

Нема кој да ги земе пластичните капачиња што со месеци беа собирани од граѓаните во рамки на акцијата „Едно капаче – една надеж“, за со парите од нивното ...
| | веќе видена

Vlado Janevski // Kadmo Beach & Club

ЧАИРСКИOТ РOМАНТИЧАР - ВЛАДO ЈАНЕВСКИ ВO *KADMO BEACH & CLUB* ВЛАДO ЈАНЕВСКИ СО БЕНД КОЈ ГО СОЧИНУВААТ ПOЗНАТИ МАКЕДОНСКИ МУЗИЧАРИ И ТОА: ДАМЈАН ПЕЈЧИНOВСКИ ...
 • Kadmo Beach & Club, Ohrid
 • 22:00:00 , 25 Јул, 2017 до 03:00:00 , 26 Јул, 2017
 • Kadmo Beach & Club
 • 228 доаѓаат, 450 можеби
 • EVENT_PARTY
 • One Love Tour / Ohrid

  Ви ја претставуваме “One Love” турнејата! Преку музиката на групи и изведувачи од двете соседни, блиски земји, со многу сличен јазик, ќе Ви докажеме дека ...
 • Plaza Park Ohrid
 • 21:00:00 , 26 Јул, 2017 до 02:00:00 , 27 Јул, 2017
 • купете билети овде
 • One Love Tour MK
 • 382 доаѓаат, 370 можеби
 • Критична маса #63: Замисли го Скопје како вело - град

  Колку пати си се пожалил на условите за возење точак во Скопје… И колку пати си посакал да бидат поинакви… Сигурно си замислувал како би можело да ...
 • Плоштад Македонија
 • 19:00:00 , 26 Јул, 2017 до 20:00:00 , 26 Јул, 2017
 • НаТочак - NaTochak
 • 178 доаѓаат, 296 можеби
 • TDFU @Orevche Beach (Ohrid)

  Трап летото има нова дестинација! ☀️ На 29 јули (сабота) #TrapDaFuckUp ја презема плажата Оревче во Охрид. Традиционално по веќе четврти пат, последниот ...
 • Plaza "Orevce" - Gradiste 4, Ohrid
 • 21:30:00 , 29 Јул, 2017 до 03:00:00 , 30 Јул, 2017
 • TRAP DA FUCK UP
 • 307 доаѓаат, 396 можеби


 • На 24 Јули